گیربکس صنعتی​

گیربکس  صنعتی به زبان ساده ابزاری است که به منظور انتقال نیرو از طریق منبع آن  الکتروموتور و افزایش قدرت ، جهت تنظیم قدرت مورد نیاز دستگاه های صنعتی از طریق کاهش یا افزایش نیروی گشتاور موتور مورد استفاده قرار می گیرد. با افزایش سرعت ، گشتاور کاهش می یابد و با کاهش سرعت ، گشتاور افزایش می  یابد. همچنین به منظور تغییر جهت دوران نیز می توان از آن استفاده نمود.

انواع اجزای گیربکس صنعتی

چرخ دنده ها

پوسته گیربکس

شافت ورودی و خروجی

یاتاقان

کاسه نمد

درپوش کنترل روغن

دسته بندی کلی گیربکس

گیربکس های افزاینده

گیربکس های افزاینده با کاهش گشتاور سرعت دستگاه را بالا میبرند این نوع گیر بکس ها در دستگاه هایی مانند سانتریفیوژ ها که باید دارای سرعت بالایی باشند استفاده میشود.

گیربکس های کاهنده

گیربکس های کاهنده در این گیربکس ها سرعت کاهش پیدا کرده و گشتاور افزایش مییابد. نسبت کاهش دور و افزایش گشتاور، معکوس است. یعتی به همان نسبت که دور کاسته میشود، گشتاور افزایش مییابد

انواع گیربکس صنعتی

این گیربکس ها معمولا ازیک ماردون فولادی که سخت کاری پیوسته شده و سنگ خورده  و یک چرخ دنده حلزونی از جنس غالبا برنز ریخته گری شده تولید میشود.این نوع از گیربکس ها به خاطر کار کرد نرم و عدم برگشت پذیری یا خود قفل شوندگی، یعنی گردش محور خروجی گیربکس تنها از طرف ماردون امکان پذیر است. به همین دلیل استفاده از این نوع گیربکس در بالابرها و آسانسورها کاربرد زیادی دارد.این گیربکس ها را میتوان در هشت حالت مختلف نصب کرد .

گیربکس های خورشیدی

امروزه در صنایع سبک و سنگین برای کاهش و یا افزایش دور، در صورت بالا بودن نسبت تبدیل و توان های بسیار بالا در فضاهای محدود و راندمان بالای گیربکس، از این نوع گیربکس های صنعتی استفاده می شود. گیربکس های خوشیدی با قابلیت استفاده در دورهای بالا و توان های بالا یکی از پرکاربرد ترین چرخ دنده ها در صنایع نوین معرفی شده اند این نوع گیربکس ها در دو نوع تک استیج و یا چند استیج طراحی و تولید می گردد. در این نوع گیربکس ها امکان بدست آوردن دورهای ایده آل در محدوده بین ۰/۵ تا ۸۰۰ دور در دقیقه قابل دستیابی می باشد. نسبت تبدیل در هر طبقه گیربکس بین ۳ تا ۷ متغیر است.

گیربکس آویز

گیربکس های آویز به دلیل قابلیت چند محور بودن توانایی ایجاد نسبت های تبدیل بالایی را دارند که به همین علت قابلیت ایجاد گشتاورهای بالایی را نیز دارند و در مواردی که نیاز به گشتاور های بالا و کارکرد به صورت دائم کار می باشد، همانند دستگاه های میکسر و یا سیستم های محرک خطی در جرثقیل های سقفی چند کاره انتخابی بسیارعالی است. از دیگر مزایای این گیربکس ها توانایی انتقال توان به چند شفت خروجی به صورت همزمان است. البته شایان ذکر است که در ازای بار وارده به هر شفت خروجی، توان شفت دیگر کاسته میشود.

گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم

گیربکس های هلیکال شامل تعدادی چرخ دنده هستند که دارای ساختار مارپیچ یا هلیکال می باشند و به همین دلیل به این نام معرفی می شوند . این نوع چرخدنده ها از دسته چرخدنده های ساده ولی با امتداد پروفیل مورب نسبت به امتداد شفت می باشند. انتقال نیرو در این نوع جعبه دنده ها با توجه به ساختار چرخ دنده های آنها (هلیکال) با حرکت یک نقطه در امتداد سطح دنده انجام می شود. این گیربکس ها به دلیل داشتن چرخ دنده های مورب باعث تولید صدای کمتری نسبت به گیربکس های دیگر میشود و به همین علت در سیستم های انتقال نیرو از آنها استفاده میگردد.

گیربکس کرانویل پینیون

گیربکس های کرانویل با استفاده از تعدادی چرخدنده هلیکال و دو چرخ دنده با قابلیت انتقال گشتاور در زاویه ۹۰ درجه ساخته میشوند. به منظور انتقال نیرو در محور های متعامد و غیر متعامد و متنافر نیاز به سیستم درگیری دنده ها در دو سطح مورب بوده که توسط چرخ دنده های مخروطی مارپیچ تامین می گردد. در گیری پروفیل دنده های مخروطی مارپیچ به صورت همزمان بوده و عملکرد نرمی نسبت به دنده های مخروطی ساده دارند و می توانند گشتاورهای بالاتری را بدون ضربه و صدا به نرمی انتقال دهند.

انتخاب گیربکس صنعتی مناسب

در انتخاب گیربکس ویژگی های زیر را در نظر داشته باشید :

  1. توان ورودی ( منظور قدرت الکتروموتور با واحد کیلو وات یا اسب بخار)
  2. دور ورودی ( دور چرخش شافت الکتروموتور در دقیقه )
  3. دور خروجی ( دور چرخش شافت خروجی گیربکس در دقیقه )
  4. اندازه گشتاور خروجی ( معمولاً بر حسب واحد نیوتن متر سنجیده می شود)
  5. نوع ماشینی که برای آن انتخاب شده است
  6. دمای محیط
  7. شرایط محیط مانند گرد و خاکی بودن، رطوبتی بودن، یخ زدگی، استوایی
  8. موتور محرک ( نوع و مشخصات )