گیربکس صنعتی

گیربکس  صنعتی به زبان ساده ابزاری است که به منظور انتقال نیرو از طریق منبع آن  الکتروموتور و افزایش قدرت ، جهت تنظیم قدرت مورد نیاز دستگاه های صنعتی از طریق کاهش یا افزایش نیروی گشتاور موتور مورد استفاده قرار می گیرد.

مقاله کامل : گیربکس صنعتی چیست؟!

 

گیربکس خورشیدی

گیربکس خورشیدی یکی از انواع گیربکس های صنعتی است.  گیربکس ها وظیفه ی انتقال گشتاور از منبع قدرت به مصرف کننده  را بر عهده دارند. گیربکس خورشیدی دارای چندین طبقه  است که هر طبقه به صورت مستقل دور موتور را کاهش می دهد.دنده خورشیدی در مرکز گیربکس واقع شده است و دنده های سیاره ای توسط یک پوسته همگی به هم متصل شده اند و بین دنده خورشیدی و دنده رینگی بگونه ای قرار گرفته اند که از یک طرف با دنده خورشیدی و از طرف دیگر با دنده رینگی بطور دائم درگیر بوده و حول محور خود می چرخند.

گیربکس خورشیدی

 عملکرد گیربکس خورشیدی به این صورت است که تعدادی چرخ دنده در هر طبقه از دور ورودی موتور می کاهد و سپس به طبقه بعد منتقل می کند، دراین نوع از گیربکس ها به علت چند مرحله ای بودن کاهش دور موتور، امکان رسیدن به تعداد دور مورد نیاز مصرف کننده را دارد.

گیربکس خورشیدی  با نام های رایج دیگری همچون 

  1. گیربکس دنده خورشیدی
  2. گیربکس ستاره ای
  3. گیربکس سیاره ای

 

دربازار شناخته میشود.

گیر بکس ستاره ای

کاربردهای گیربکس دنده خورشیدی درصنایع

با توجه به ویژگی های موجود اغلب خریداران این نوع گیربکس ها از

مزایا گیربکس سیاره ای

گیربکس خورشیدی به علت نوع خاص انتقال نیرو دارای گشتاور بسیار بالایی نسبت به سایر انواع گیربکس می باشد. نوع قرار گرفتن اجزا به گونه ای است که این گیربکس دارای مقدار حجم بسیار پایینی است. هم چنین از دیگر مزایای آن می توان به کاهش مصرف انرژی ، تنوع در انتقال دور و راندمان بالا و یکی از موارد مهم برای خرید یعنی استحکام بالا اشاره کرد.

برند های معروف تولید کننده گیربکس خورشیدی

 

از برند های نام آشنایی که در تولید گیربکس ستاره ای فعالیت دارند میتوان به

  1. sew
  2. Flender
  3. Brevini
  4. Bonfiglioli
  5. Reggiana

و ….. اشاره کرد.

اگر برای فعالیت خود به گیربکسی با این مشخصات نیاز دارید میتوانید اقدام به سفارش و خرید کنید.